GENEL BİLGİ

Eğer İngiltere’de gönüllü olarak hayır projelerine veya lisanslı kurumlarda staja katılmak istiyorsanız İngiltere Tier 5 Vizesine başvurmalısınız. İngiltere Tier 5 Vizesi ile 1 yıl + 1 ay ile 2 yıl + 1 ay süre ile İngiltere’de kalma ve çalışma hakkına sahip olabilirsiniz.

Tier 5 vizesi farklı kategorilerde verilir:

  • Sanatçı/Sporcu
  • Hayır işleri çalışanı
  • Din adamı
  • Devlet onaylı değişim programı
  • Uluslararası anlaşma
42531144_xxl
stock-photo-union-jack-flag-and-iconic-big-ben-at-the-palace-of-westminster-london-the-uk-prepares-for-new-625109069
stock-photo-visa-to-uk-united-kingdom-visa-vignette-in-passport-macro-image-selective-focus-645219814

Sanat dallarından birinde (aktör, dansçı, müzisyen, vs)  ya da spor alanında üst düzeyde bir sporcu olarak çalışma amacıyla geçici süreliğine İngiltere’de bulunmak isterseniz Tier 5 Vizesine başvurmanız gerekir. Ayrıca vizeye konu olan işin yanında, 20 saati geçmeksizin ikinci bir işte de çalışabilirsiniz.

İngiltere’de geçici süre ile sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalışmak isterseniz Tier 5 Vizesine başvurmanız gerekir. Ayrıca vizeye konu olan hayır işinin yanında, 20 saati geçmeksizin gelir getirmemesi şartıyla ikinci bir işte çalışabilirsiniz.

İngiltere’de din işleri alanında vaaz vermek, insanlara kişisel meseleleriyle ilgili yardımda bulunmak, kilise/manastır gibi din kurumlarında çalışmak isterseniz Tier 5 Vizesine başvurmanız gerekir. Ayrıca vizeye konu olan işin yanında, 20 saati geçmeksizin ikinci bir işte de çalışabilirsiniz.

İngiltere’de kısa süreli deneyim sağlamak veya eğitim almak ya da sosyal ve kültürel yaşamını tecrübe etmek amacıyla devlet onaylı programlara katılmak istiyorsanız Tier 5 Vizesine başvurmanız gerekir. Bu vize, ERASMUS, AIESEC, AIFS LTD. gibi birçok program kapsamında 3 ay süreyle staj yapmak isteyen öğrencileri de kapsar. Eğer lisans, yüksek lisans veya doktora diplomanız varsa, Birleşik Krallık Yüksek Eğitim Kurumları ile denkliğinin bulunması şartı aranacaktır. Ayrıca vizeye konu olan işin yanında, 20 saati geçmeksizin ikinci bir işte de çalışabilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta uluslararası hukuk kapsamında sözleşmeli çalışmak isterseniz Tier 5 Vizesine başvurmanız gerekir. Hizmet Ticareti Hakkında Genel Sözleşme (GATS) ve benzeri sözleşmeler kapsamındaki işçiler, denizaşırı/yabancı hükümet ve uluslararası örgütlerin çalışanları ve diplomatik evlerdeki özel hizmetçiler de bu kategoriye dahildir.

İngiltere Tier 5 Vizesi ücretleri, alacağınız vizenin tipine göre değişiklik gösterir.

İngiltere Tier 5 Vizesi, vize işlemlerinizin normal seyrinde ilerlemesi durumunda maksimum 3 ay, Tier 5 Devlet Onaylı Eğitim Kurumları Vize işlemleri ise 3 hafta içerisinde sonuçlanır. İngiltere Konsolosluğu bazı durumlarda başvurularınızı değerlendirilmesi için ek süreye ihtiyaç duyabilir.

Size özel gerekli belge listenizin hazırlanması için lütfen uzmanlarımız ile iletişime geçiniz. Bu belgeleri istenilen şekilde teslim etmeniz için, Veykab Danışmanlık’tan kaliteli hizmet alabilirsiniz.

İngiltere Tier 5 vizesi puanlamaya dayalı bir sistemle çalışır. Vize onayı almanız için değerlendirme sonucu en az 40 puan almanız gerekir.

İngiltere’de çalışmak üzere bir şirketten iş teklifi almanız durumunda İçişleri Bakanlığı yabancı uyruklu çalışanı istihdam eden bu şirketten “Certificate of Sponsorship” (sponsorluk yetkisi), kısa adıyla “COS Belgesi” sahibi olma şartı arar. Bu belge vize için almazsa olmaz koşullardan biridir.

İLK ADIMI ATIN, BİZE ULAŞIN
0044 208 807 1676