GENEL BİLGİ

İngiltere ve Birleşik Krallık’ı ziyaret etmeyi, ülkeye öğrenci olarak gelmeyi, ticari faaliyetlerde bulunmayı ya da ülkede aile birleşimi gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız ilgili vizeye başvurmanız gerekir. İngiltere farklı tiplerde ve sürelerde vize çeşitleri sunar.

Veykab Danışmanlık, Türkiye ve İngiltere mevzuatına hakim uzman danışman ve avukat kadrosuyla başvurunuzu ilk elden ve mevzuata uygun bir şekilde gerçekleştirir; tüm hazırlık ve başvuru işlemlerini sizin adınıza yönetir. İngiltere mevzuatındaki gelişmeleri, Londra’daki hukuk firması sayesinde Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi rejimi yönetmeliğini yakından takip eder ve size en güncel bilgilerle en doğru hizmeti verir.

Veykab Danışmanlık, başvuru sonrasında da sizin yanınızda olmayı sürdürür. Başvurunuzun olumu sonuçlanması durumunda size İngiltere’deki avukatlık, resmi belge, noter, çeviri, konaklama gibi ihtiyaçlarınız için çözümler sunar.

İngilizce vizeleri kategorileri hakkında detaylı bilgi alın.

42531144_xxl
UK-visa
ecaa1

Eğer Umuma Mahsus Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysanız, İngiltere’ye giriş yapmak için vize başvurusunda bulunmak zorundasınız.

İngiltere, Schengen üye ülkesi olmadığı için İngiltere seyahatlerinizde Schengen vizenizi kullanamazsınız.

İngiltere vizesi 6 aydan uzun dönemli vize tiplerine kadar ihtiyaca göre farklılık gösterir.

Aile bireylerini ziyaret, tıbbi tedavi, akademik çalışma, bilimsel araştırma, 1. dereceden akrabayı gözetim, nişanlı/müstakbel eş ziyareti veya sık iş görüşmeleri gibi farklı sebeplerden dolayı İngiltere’ye düzenli seyahat etmeyi gerektiren nedeni belgelerle beyan ettiğiniz takdirde 1 yıllık,2 yıllık,5 yıllık ve10 yıllık sürelerle uzun dönem İngiltere vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu vizeler Genel Ziyaretçi Vizesi, Aile Ziyaretçi Vizesi veya Ticari Vize olabilir. Ancak uzun süreli İngiltere vizeleri ile ülkede kalma hakkı maksimum 6 aydır. 6 ayın sonunda İngiltere’den çıkış yapılması zorunludur.

Turistik Vize, Ticari Vize ya da Aile Ziyareti Vizesi başvurularınin degerlendirme sureci, başvuru tarihinden itibaren 3 hafta ile 12 hafta aralığında tamamlanır. Eğer İngiltere oturum vizesi çeşitlerinden herhangi birine başvuru yaptıysanız işlemler vize başvuru tarihini takiben 12 hafta ile 24 hafta içerisinde sonuçlanır.

VİZE KATEGORİLERİ

İngiltere’ye seyahat etmek istediğinizde seyahatin amacına uygun kategoride yer alan vize çeşidine başvurmalısınız.

İLK ADIMI ATIN, BİZE ULAŞIN
0044 208 807 1676