GENEL BİLGİ

Veykab Danışmanlık, yurt dışında eğitim almak ve master ya da doktora öğrenimi görmek veya İngilizce yaz kursları ve kısa-uzun dönem İngilizce kurslarına katılmak isteyen herkesin ihtiyaçlarına uygun çözümleri sunar.

Veykab Danışmanlık olarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alanında hızlı, kaliteli; hizmetleriyle öncü ve yönlendirici bir marka olarak müşterilerimize her zaman tam hizmet anlayışıyla yaklaşıyor, onları bu yolculuklarında yalnız bırakmıyoruz. İngiltere’ye çeşitli kurumlarda eğitim almak ve öğrenim görmek için gelmek isteyen öğrencilere eğitim seçenekleri hakkında gerekli tüm bilgileri sağlayarak en doğru kararı vermeleri için her türlü yönlendirmeyi yapıyoruz. Ayrıca okula kayıt, vize başvuru hazırlığı, vize başvurusu ve vizenin kabul edilmesi sonrası süreçlerde her zaman yanlarında oluyoruz. Eğer isterlerse, İngiltere’de yaşamla ilgili her türlü gereksinimlerinde ayrıntılı danışmanlık hizmeti sunarak İngiltere’ye taşınma sonrası ihtiyaçları için de çözümler sunuyoruz.

15400542 - tower bridge with flag of england, london
work visa_0
London-A1

İngiltere Öğrenci Vizesi, alacağınız eğitime göre farklı kategoriler sunar:

İngiltere’de, dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız İngiltere Öğrenci Vizesine başvurmalısınız. Bu vizedeİngilizce düzeyi şartı aranmaz. Vize süresi 6 ay ve 11 ay olarak verilir. Ayrıca bu vize, İngiltere’de çalışma imkânı vermez ve vize süresinin son ermesinin ardından İngiltere’den uzatılma imkânı da tanımaz. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vize süresinin uzatılmak isterseniz Türkiye’den yeni bir başvuruda bulunulmanız gerekir.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi ücretleri, İngiltere’de kalacağınız süreye göre değişşklik gösterir. Detaylı bılgılendırme yapabılmemız ıçın bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, vize işlemlerinizin normal seyrinde ilerlemesi durumunda maksimum 3 hafta içerisinde sonuçlanır. İngiltere Konsolosluğu bazı durumlarda başvurularınızı değerlendirilmesi için ek süreye ihtiyaç duyar. Ayrıca eksik evraklarınızın tamamlanması gibi süreçler de bu 3 haftalık süreye dahildir.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi ile çalışma imkânı bulunmaz. Ancak İngiltere’ye Tier 4 Genel Öğrenci Vizesi ile gidecekseniz Foundation lisans veya yüksek lisans yapma koşulu ile haftada 10 saat part time çalışabilir.

Uzun Dönem İngiltere Öğrenci Vizesi, ilköğretim, lise, dil kursu, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, doktora sonrası araştırma ve mesleki sertifika programlarına katılmak istediğiniz durumda başvurmanız gereken vize türüdür. İngiltere Konsolosluğu, bu vize başvurularını, yaş gruplarına bağlı olarak iki kategori de değerlendirmeye alır:

  • 16 yaş ve üzeri öğrenciler için İngiltere Tier 4 (General) vizesine,
  • 4-17 yaş aralığında ilköğretim ve lise eğitimini Birleşik Krallık’a bağlı kurumlarda alacak öğrenciler için de Tier 4 (Child) vizesine

başvuru yapmanız gerekir.

Bu vize türü için orta düzeyde (intermediate) İngilizce koşulu bulunur. Uluslararası geçerli bir sınav sonuç belgesi ile intermediate seviye İngilizce düzeyinizi kanıtlamalısınız. Seviyenizi belirlemek için IELTS for UKVI (SELT-Secure English Language Test) testine girmelisiniz. Tier 4 (Child) vize başvuru yapacaksanız İngilizce ön koşulundan muaf tutulursunuz.

Uzun Dönem İngiltere Öğrenci Vizesi ücretleri, İngiltere’de bulunacak olan süreye göre değişir.

Uzun Dönem İngiltere Öğrenci Vizesi, vize işlemlerinizin normal seyrinde ilerlemesi durumunda maksimum 3 hafta içerisinde sonuçlanır. İngiltere Konsolosluğu bazı durumlarda başvurularınızı değerlendirilmesi için ek süreye ihtiyaç duyar.

Başvuru işlemleri için hazırlamanız gereken evrakların asıllarının yanında fotokopilerinin de mutlaka hazır bulunması istenir. Başvurunuzun incelenebilmesi için, İngilizce olmayan tüm destekleyici belgelerin tercümesi ile birlikte teslim edilmesi zorunludur. Tercüme edilmiş belgelerde, tercümanın adı, iletişim adresi ve aslına uygun tercüme edildiğine dair tasdik şerhi önemlidir. Her tercüme belgesi üzerinde tarih ve tercümanın imzası bulunmalıdır. Bu belgeleri istenilen şekilde teslim etmeniz için, Veykab Danışmanlık’tan tercüme hizmeti alabilirsiniz.

Size özel gerekli belge listeniz icin lütfen uzman kadromuz ile iletişime geçiniz.

İLK ADIMI ATIN, BİZE ULAŞIN
0044 208 807 1676