GENEL BİLGİ

İngiltere ve Avrupa dışında yaşıyorsanız ve üstün yetenekli üniversite mezunu, girişimci, yatırımcı ve profesyonel çalışan statülerinden biri için uygun bir adaysanız, Tier 1 vizesine başvurabilirsiniz.

Tier 1 vizesi farklı kategorilerde verilmektedir:

  • Tier 1 Genel Vize
  • Tier 1 Girişimci Vizesi
  • Tier 1 Yatırımcı Vizesi
  • Tier 1 Olağanüstü Yetenekliler Vizesi
  • Tier 1 Üniversite Mezunu Girişimci Vizesi
42531144_xxl
stock-photo-union-jack-flag-and-iconic-big-ben-at-the-palace-of-westminster-london-the-uk-prepares-for-new-625109069
stock-photo-visa-to-uk-united-kingdom-visa-vignette-in-passport-macro-image-selective-focus-645219814

İngiltere Hükümeti, 2015 tarihinden itibaren durdurduğu İngiltere Tier 1 vize başvurularını, 6 Nisan 2018 tarihinden itibaren yeniden almaya başlayacağından başvurularınızı bu tarihten sonra yapacak şekilde değerlendirebilirsiniz.

Tier 1 Girişimci vizesi size İngiltere’de £200,000 yatırım ve en az 2 işçi çalıştırmanız gibi koşullar ile kendi işinizi kurma fırsatı sunan vize türüdür.

Vizeniz onaylandığı durumda ailenizle ya da bakmakla yükümlü olduğunuz kişileri beraberinizde İngiltere’ye getirebilirsiniz.

Tier 1 Girişimci vizesi hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen uzmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Tier 1 Yatırımcı Vizesi ile İngiltere’de kendi şirketini kurma ve istihdam zorunluluğu olmadan İngiliz vatandaşı olabilirsiniz.

Tier 1 Yatırımcı Vizesi’nin genel koşulları arasında İngiltere’de yılda 183 gün yaşama şartı ve sermayenizi geri alma seçeneği bulunur.

Ayrıca vize başvurusu yapabilmeniz için İngiltere’ye en az £2,000,000 £ tutarında sermaye girişi yapmanız zorunludur. Bu tutarı İngiltere’de devlet veya belirli şartlar içinde özel sektör şirket tahvili almak ve 5 sene süre ile iş yatırımının devamının sağlamak için kullanmalısınız. Yatırım tutarınız £5,000,000 ise bu süre 3 yıl, £10,000,000 ise 2 yıl olarak dikkate alınır.

Tier 1 Yatirimci vizesi hakkında detaylı bilgi edinmek için lütfen uzmanlarımız ile iletişime geçiniz.

Tier 1 Olağanüstü Yetenek Sahibi Girişimci Vizesi ’ne başvurmanız için Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Mühendislik, Sanat ve Dijital Teknoloji alanlarında olağanüstü yeteneğe sahip olmanız beklenir. İngiltere’de kendi işini kurmak istiyorsanız, üniversite mezunu girişimciyseniz veya kendi alanınızla ile ilgili bir kurumda üstün niteliklere sahip olduğu için çalışma fırsatı yakaladıysanız bu vizeye başvurabilirsiniz.

Tier 1 kategorilerinden hangisine uygun olduğunuzun başvurunuz öncesinde değerlendirilmesi önemli bir konudur. Bu kategorilerden herhangi birine başvuru yapıp yapamayacağınızı tespit emek için Veykab Danışmanlık’tan ücretsiz ilk görüşme randevusu alabilirsiniz.

Size uygun olan vize tipi hakkında detaylı bilgi edinebilmek için lütfen uzmanlarımız ile iletişime geçiniz.

İngiltere Tier 1 Vizesi ücretleri, alacağınız vizenin tipine göre değişiklik gösterir.

İngiltere Tier 1 Vizesi, vize işlemlerinizin normal seyrinde ilerlemesi durumunda maksimum 3 hafta içerisinde sonuçlanır. İngiltere Konsolosluğu bazı durumlarda başvurularınızı değerlendirilmesi için ek süreye ihtiyaç duyar.

Size özel gerekli belge listesininiz hazırlanması için lütfen uzmanlarımız ile iletişime geçiniz. Bu belgeleri istenilen şekilde teslim etmeniz için, Veykab Danışmanlık’tan kaliteli hizmet alabilirsiniz.

İLK ADIMI ATIN, BİZE ULAŞIN
0044 208 807 1676